Remont i adaptacja budynku na Salę Wiejską "Łowiecka" w Miedzichowie


0
Głosów
Sala Wiejska „Łowiecka” w Miedzichowie, niegdyś Restauracja Gospoda, później Restauracja Łowiecka.
Prowadzona była przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopską w Miedzichowie, która przejęła nieruchomość w 1960 roku- protokołem zdawczo- odbiorczym, a w 1966 roku przekazane przez Gminę w użytkowanie wieczyste.
Gdy GSSCh zakończyła swą działalność, pomieszczenia restauracji stały nieużytkowane.
Wcześniej Restauracja prężnie funkcjonowała.
W 2014 roku GSSCh sprzedała nieruchomość nowemu nabywcy. Po remoncie we wrześniu 2016 roku w części budynku prowadzone było przedszkole. Niestety ono również zakończyło swoją działalność.
W czerwcu 2022 roku Gmina przejęła budynek na licytacji komorniczej. Wyremontowany został budynek i teraz mieścić się będzie tam Sala Wiejska Łowiecka wraz z zapleczem kuchennym, Sala sesyjna/ konferencyjna na potrzeby Urzędu Gminy, zagospodarowane będą pomieszczenia na potrzeby działalności prowadzonej przez lokalne stowarzyszenia i inne podmioty społeczne.
Ponadto piętro budynku zaadaptowane zostało na potrzeby miejscowego posterunku policji. Stworzono warunki do godnej i komfortowej pracy w dużym standardzie.
Budynek przy ul. Poznańskiej w Miedzichowie na przestrzeni ostatnich dziesiątek lat przeszedł wiele zmian. Charakterystyka dawnej działalności „Restauracji Łowiecka” była wpisana w krajobraz miejscowości i stała się pewnego rodzaju wyróżnieniem i miejscem kojarzonym przez przejezdnych i zapamiętywanym na długie lata. Późniejsze losy obiektu nie były już tak obiecujące, jednak nakłady ponoszone na bieżące inwestycje spowodowały, że budynek nie utracił swych walorów i zachował się w stanie umożliwiającym dalsze funkcjonowanie.
Zrealizowana inwestycja przez Gminę w bardzo szerokim zakresie spowodowała, że obiekt ten będzie pełnił wielorakie funkcje stając się w ten sposób centrum integracji, miejscem spotkań, rozwoju lokalnych grup i stowarzyszeń, a także zaspokoi podstawowe potrzeby lokalowe dla Urzędu Gminy i Policji.
W ramach projektu zmodernizowany został cały budynek, począwszy od zmiany konstrukcji dachu, wszelkie docieplenia, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana wszelkiej instalacji wraz z wymianą źródła ciepła. Powstało pełne zaplecze kuchenne dające swobodę działania i umożliwiające w ten sposób pełne wykorzystywanie pozostałych pomieszczeń. Tak kompleksowe podejście do tematu daje gwarancję wykorzystania obiektu, duże zapotrzebowanie przez miejscową społeczność, jak też inne grono zainteresowanych. Poprzez stworzone warunki wzrośnie również rozwój kulturalny, społeczny, itp. Zabezpieczenie podstawowych potrzeb w zakresie usług publicznych również przyniesie pozytywne efekty w postaci zwiększonego poczucia komfortu dla pracownika, jak też dla nowych mieszkańców.
Poczynione przedsięwzięcie ma charakter innowacyjny w wymiarze ponadlokalnym. Przyjęte rozwiązania, kompleksowość projektu i zaskakujący efekt, godne są wyróżnienia i zauważenia.