Stadion Miejski im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu
0
Głosów
Stadion powstał w miejscu starego stadionu posiadającego bieżnię wykonaną ze szlaki. Po przebudowie stadion został certyfikowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki jako obiekt kategorii Va. Na stadionie wybudowano 6-torową bieżnię lekkoatletyczną wykonaną z nawierzchni Full PUR firmy Conipur M. Arena wyposażona jest w pełen komplet urządzeń lekkoatletycznych, tj. rzutnia do rzutów dalekich, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, miejsce do pchnięcia kulą (dodatkowe miejsce treningowe zlokalizowane jest przy boisku do piłki siatkowej plażowej), miejsce do skoku wzwyż, 2 rozbiegi do skoku o tyczce, 2 rozbiegi do skoku w dal i trójskoku oraz rów do biegów z przeszkodami. Na arenie znajduje się również pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, które jednocześnie jest polem dla rzutów dalekich i oszczepu. Część areny otacza mur gabionowy, w który wbudowany jest magazyn sprzętu na większe wyposażenie lekkoatletyczne. Tam znajduje się również sterowanie systemem automatycznego nawadniania murawy boiska. W mur wbudowany jest również 3-kondygnacyjny budynek, którego elewacja pokryta jest w części przyziemia gabionem, wyższe piętra pokryte są łupkiem naturalnym i imitacją drewna. Dach pokryty jest blachą na rąbek stojący. W obiekcie i przy dachu trybuny widoczna jest drewniana konstrukcja dachu. Budynek został tak zaprojektowany, aby przypominać zarys gór, na tle których jest usytuowany.
W przyziemiu budynku znajdują się pomieszczenia szatniowe dla zawodników, trenerów i sędziów oraz magazynki na sprzęt, pomieszczenia gospodarcze i pomieszczenia techniczne systemów, serwerowania czy pomieszczenie windy. Na parterze znajdują się ogólnodostępne toalety, pomieszczenia biurowe, 2 sale konferencyjne oraz część siłowni wraz z sauną i częścią sanitarno-szatniową. Z poziomu parteru dostępne są również zadaszone trybuny na 300 miejsc. Na piętrze zlokalizowano pomieszczenie biurowe, serwerownię oraz spikerkę. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 1.244,27 m2. W obiekcie funkcjonuje system solarny. Obiekt przystosowany jest do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami.
Po koronie stadionu poprowadzono biegową ścieżkę o długości 564 m, pokrytą nawierzchnią akrylową. Obiekt wyposażono również w plac do kalisteniki z zestawem drabinek i drążków oraz mobilny tor pumptrack. Przy obiekcie znajduje się również boisko do plażowej piłki siatkowej. Podczas przebudowy stadionu wykonano również przebudowę ul. Polskich Olimpijczyków, którą wyposażono w miejsca postojowe dla samochodów osobowych oraz autokarów. Przy budynku zlokalizowano plac manewrowy z miejscami postojowymi. Arenę stadionu od ul. Polskich Olimpijczyków oddziela wysoki mur gabionowy. Dla drogi, placu manewrowego, ścieżki okólnej oraz areny wykonano oświetlenie LED. Maszty oświetleniowe areny przystosowane są do zamontowania opraw dla oświetlenia o natężeniu 500 lx Aktualnie arena może zostać oświetlona oprawami o natężeniu 250 lx. Arena sportowa wyposażona została również w nowoczesny kolorowy telebim.